събота, 31 октомври 2009 г.

Чудатият Вучков стана имидж мейкър



http://kliuki.net/
Професор Юлиян напоследък пробва нещо, което му се отдава. Той е решил да бъде експерт и по медиен стил.

Особено подходящи са препоръките от екрана за Мистър „Панорама" - Бойко Василев. По негово мнение той бил ерудиран журналист, но сивите и черни костюми му придавали излишна строгост. Време било Бойко да разчупи този имидж и да поставя поне по-ярки акценти, като пищни вратовръзки например. Тук новоизлюпеният светски коментатор сигурно се оприличава на Бойко или Бойко на себе си. Но препоръката би била удачна.
Под ножа на Юлиан мина и Светослава Тадаръкова, която по негова преценка въпреки богатството си е доста кичозна. И тук чешитът е прав.
Естествено, Вучков не подмина и собствената си персона, като подчерта, че през последните години е свалил доста килограми и сега често си позволява да носи бели костюми. Дори смята, че това са косюмите на успелите мъже, ако и цялата модна индустрия да е на друго мнение.

Онлайн образованието расте в очакване на иновации

Секторът на онлайн образованието в САЩ расте бързо – с 13% миналата година и с по 20% през предишните години. Почти всеки четвърти студент в страната взема онлайн курсове в колежа спрямо един от всеки 10 през 2002 г. Два милиона студенти, повечето по-възрастни от традиционната университетска възраст от 18-22 години, вземат всичките си курсове онлайн, а още два милиона - по един или два курса, пише Ройтерс.
Президентът Барак Обама обеща 500 млн. долара за онлайн курсове и материали като част от мащабен план, насочен към разширяване на достъпа до колеж.
29% от пълнолетните американци имат диплома от колеж, което е по-малко от много други развити страни. Едва около 40% от американците, които започват колеж, го завършват. Цената на висшето образование в Щатите, която нараства средно с 8% на година, допринася за големия дял студенти, които прекъсват образованието.
„Твърде много хора изпадат от пътя към образованието. Това е тъжно не само за студентите, това е загуба за икономиката и страната“, заяви наскоро в своя реч Обама.
Джеф Конлън, изпълнителен директор на Kaplan Higher Education, която има около 59 хил. онлайн студенти, обяснява, че традиционните колежи не могат да изпълнят целите на Обама за висшето образование.
„Обама иска да станем първи до 2020 г. За да направим това, дотогава трябва да имаме 63 млн. души, завършили колеж. На системата за висше образование обаче, в този вид, няма да й достигнат 16 млн. дипломи. Системата няма капацитет“.
Поддръжниците на онлайн образованието цитират скорошно проучване на щатското министерство на образованието, според което учебните занятия се възприемат онлайн по-добре, отколкото материала, представен на живо.
Сред сериозните поддръжници на онлайн образованието е University of Phoenix, подразделение на Apollo Group Inc, където приемът се е повишил с 22% до 420 700 студенти през тримесечието до края на май, а приходите са нараснали с 26%.
Както Kaplan, което е подразделение на Washington Post Co, така и Phoenix са акредитирани университети. Работодателите все повече възприемат онлайн дипломите като равностойни на получените по традиционния начин, казват експерти. Някои мениджъри дори са на мнение, че студентите, които са завършили онлайн, като същевременно са работили, вероятно са по-дисциплинирани и целенасочени.
Онлайн образование, но под каква форма?
Интересът към онлайн образование може да е достигнал ниво, на което засега се задържа в очакване на иновации, които да го променят, така че да не прилича на екранна имитация на традиционното обучение, казва Ричард Гарет от бостънската консултантска компания Eduventures Inc.
„Все още сме в доста начален етап“, отбелязва той, като допълва, че в преподаването рядко се използва видео или други технологични иновации.
„Дали ще бъдат игри? Или симулации? Дали ще бъдат социални мрежи? Дали ще е нещо, което още не сме срещали?“ размишлява той.
Никой не е измислил още как желаещите да станат медицински сестри например могат да се учат да вземат кръв онлайн, казва Конлън. Има обаче виртуални лаборатории, където бъдещи химици могат да правят експерименти, които иначе биха били твърде опасни или твърде скъпи в реалния свят.
Повечето онлайн курсове се насочени към професионални обучения като бизнес, право или грижи за здравето. Студентите, които трябва да се упражнят реално в нещо, посещават базите на Kaplan или на партньорите.
Повечето групи в Kaplan са ограничени до 25 студенти, за да не се претоварва комуникацията. Онлайн някои студенти, които иначе биха били твърде срамежливи да говорят в учебно заведение, често се изразяват спокойно.
Цената за диплома от четиригодишен колеж в Kaplan е около 65 хил. долара в сравнение със 150 хил. или повече в частен колеж. Има осигурен достъп до онлайн библиотека от University of Alabama в Хънтсвил.
Близо половината от 4500 американски колежи и университети вече имат онлайн програми. Някои се оказват толкова популярни, че се е наложило да бъде ограничено записването за онлайн обучение, защото намалява редиците на кандидатите за традиционно обучение, казва Джеф Сийман, който е бил ръководител на проучване по темата на Sloan Consortium.
Онлайн образованието започва да прониква и в американските училища, като 1 млн. ученици от основни училища и гимназии, или общо около 4% от всички, учат онлайн. Някои учат от вкъщи, други живеят в изолирани райони, трети вземат поправителни изпити или курсове, които не се предлагат в тяхното училище.
Растящата тенденция да се „ходи“ на онлайн училище притеснява хора като Лори Фендрих, която публикува отговор на статия по темата в Washington Post.
„Ако искаме децата ни да стигнат дотам, че да стоят сами в малки стаички, втренчени в монитора, докато станат на 18 или 20 години, вместо да общуват с хора в реалния свят, мислейки по начин, който трансформира мислите в частици информация... да вземем направо да ги сложим в удобни малки пашкули в домовете им от, да речем например, 7-годишна възраст“.





Има ли връзка между почерка и сексуалността?

Отдавна е известно, че по почерка може лесно да се определи характера на човека. Оказва се, че сексуалността също може да бъде определена по този начин. Опитайте се да изследвате почерка си, а след това се заловете с почерка на своя любим.
Наклонът
Вижте в какво посока са наклонени буквите. Ако наклонът е надясно и е достатъчно интензивен (под ъгъл около 45 градуса), човекът е открит и емоционален, той не сдържа в себе си своите чувства. Ако буквите са строго вертикални, вие си имате работа със сдържан и уравновесен човек, който, докато се влюби, първоначално дълго време ще се вглежда във вас. Ако буквите са наклонени наляво, чувствата на този човек са подчинени на разума и той е склонен към аскетизъм.
Има случаи, когато отделен ред или дори отделна дума се изписват с различен наклон. Тогава става дума за човек, чието сърце и разум се намират в състояние на конфликт: интелектът иска едно, а емоцията съвсем друго. Този човек е склонен към резки промени в настроението си. Следствие от това са неговата придирчивост и непостоянство.
Натискането
Лекото натискане свидетелства за предан и верен човек, който е свикнал повече да слуша, отколкото да говори. Той е внимателен и любезен към околните. Силното натискане, твърдите и дебели букви означават решителност, енергичност, пламенност на чувствата, но и способност за бързо охлаждане и ново влюбване.
Размерът на буквите
Буквите с размер над 4 мм говорят за непрактичност и желание за привличане на вниманието. Дребните букви означават самообладание, сдържаност и пресметливост. Ако буквите са тесни, човекът е грижлив, но и малко стиснат. Ако ширината на буквите е по-голяма от тяхната височина, този човек е предприемчив, той лесно се ориентира в непознати ситуации и бързо възприема новото.
Стилът на писане
Кръглите букви свидетелстват за способност към сътрудничество (в това число и в любовта) и склонност към споделяне на радостите и тревогите. Ъгловат обикновено е почеркът на хората с независим характер. А ако буквите са написани със силно натискане, това означава, че човекът никога няма да се подчини на партньора си.
Отделните букви
Жената, която пише буква “К” без натискане, с наклон надясно, с по-дълги горни черти и по-къси долни, може с пълна увереност да се определи като изящна, грациозна и с оригинална мисъл. Ако буквата “К” е написана с натискане, става дума за решителност, твърдост, благоразумие, но и известна прикритост.
Буквата “М” свидетелства за състоятелността и майсторството. Ако първият елемент от буквата по-висок, става дума за решителност и възприемчивост. Днешните наслади за този човек са по-важни отколкото бъдещите постижения. Той харесва всичко в сексуалните си отношения с партньора и не вижда необходимост от промени.
Буквата “М” с по-висок втори елемент, написана от женска ръка, свидетелства за дама, която обича да прави впечатление на околните и в името на това тя е готова дори на изневяра.
Буквата “О” също може да разкаже много за своя собственик. Затворено “О” означава целенасочен човек, който уважава своето “аз”. Ако буквата е отворена отляво, човекът не обича непредвидимите ситуации и нервничи при подобни обстоятелства. Ако буквата “О” е отворена отгоре, човекът обича да бъде център на вниманието и в повечето случаи това е в ущърб на партньора. Но ако буквата е отворена отдясно, човекът е готов на всякакви експерименти, той е енергичен и постоянно търси нещо ново в секса.

Български сериал - хит по турските телевизии




 http://nenovinite.com/
Българският сериен игрален филм „Дуперла”, продукция на новосъздадената „Болгар-Босфор Сеир Игралъръ Ентъртейнмънт” е станал абсолютен хит в ефира на комерсиалните турски телевизии, предаде местната информационна агенция Анадол Хабер Прес.
Рейтинговият прецедент е незапомнен по рода си в историята на пийпълметрията в южната ни съседка и е предизвикал вълна от самоубийства на шефове на пийпълметрични агенции, оказали се неспособни да изчислят колко точно стотици хиляди пункта е въпросната гледаемост, което пък от своя страна довело до огромни финансови машинации с цените за рекламно обслужване и продажба на рекламно време.
Накратко „Дуперла” разказва за любовта между турчина Ахмед и българин Али, които се оказват разделени един от друг, след като родопското село, в което живее Али се обявява за автнономна република, построява двайсет и пет паметника на незнайното заптие и се отцепва от пределите на България, за да стане част от Турция. Али и Ахмед тайно от съселяните и родителите си се срещат на новосъздалата се гранична бразда, където консумират любовта си и тайно мечтаят някой ден, въпреки категоричната забраната на техните, да се оженят и да си имат деца и кози.
Абсолютно всички в Турция са обезумели по „Дуперла”, много от зрителите даже казват, че дори истинският живот не може да предложи такава реалистична история. Форматът на сериала вече е закупен от единствената косовска телевизия, която за момента излъчва само по 5 минути на ден, колкото да напсува сърбите, но програмният й директор споделя надеждата си „Дуперла” да им донесе висок рейтинг, респективно – големи финансови приходи – с които да започнат дванайсетчасова програма, в която да могат да псуват сърбите.